0%
SSCEPTERTechnologia & Design

Scepter Agencja interaktywna

Perfekcyjne połączenie technologii z designem

Scepter jest Agencją interaktywną z siedzibą w Nowym Sączu. Struktura działania zakresu usług w naszej firmie pozwala na sprawną realizację małych jak i dużych projektów. Do zakresu usług należą m.in: projektowanie stron www, sklepy on-line, strony mobilne, strategie komunikacji, branding, kampanie reklamowe, budowanie społeczności w social media, SEO, SEM, imprezy promocyjne. Posługujemy się nową technologią i designem oraz kreatywnymi pomysłami, aby finalnie Twoja firma mogła osiągnąć najlepsze rezultaty biznesowe. Nasze prace wykonujemy głównie na obszarze Nowego Sącza, Krakowa i Katowic, ale również pracujemy z Klientami w całej Polsce oraz za granicą.
więcej o usługach
Aktualności
>

Zbudowanie dobrej strony internetowej zależy od bardzo wielu czynników. Nie tylko powinna ładnie wyglądać, ale również musi dobrze funkcjonować. Strona www ma za zadanie także przekazywać wszystkie informacje o Twojej działalności, produkcie czy usłudze w nie nachalny i niebanalny sposób. Mimo, iż prawie każdy dobry projektant zagłębia się w najmniejsze szczegóły, warto jest zrobić krok wstecz i ocenić ogólny obraz projektu zadając sobie pytania: „Czy mój projekt dotarł do odpowiedniej grupy ludzi?”, „Czy podałem/am wszystkie informacje, których potencjalny Klient potrzebuje?”, „Czy to jest to czego Klienci szukają?”. Pozytywne odpowiedzi na te pytania oznaczają, że jesteś na dobrej drodze ku temu, aby stworzyć dobre doświadczenia dla użytkownika, czyli UX.

 

1) Etap, który pozwoli Ci zrozumieć Twoich użytkowników
Logicznie rzecz biorąc, nie jesteśmy w stanie stworzyć projektu dostosowanego do użytkowników tak naprawdę nie mając pojęcia kim są. W tym przypadku musimy przeprowadzić badania, których jakość i powodzenie zależą od posiadanego czasu i budżetu. Musimy dowiedzieć się m.in: w jakim wieku będą potencjalni odbiorcy, czy płeć identyfikuje się z projektem, jakich systemów operacyjnych i przeglądarek internetowych używają, a nawet jaki jest ich dochód w gospodarstwie domowym. Takie badania pozwolą na ukształtowanie konkretnego planu, który posłuży w późniejszym etapie do budowy projektu.

 

2) Etap projektowania
Nie tylko musimy docierać do określonej grupy odbiorców, ale również powinniśmy zadbać o naszą trafność w projektowaniu. Oznacza to, że musimy ustalić jak obszerny ma być projekt, sposoby w jaki ma być ładowany w przeglądarce, jak ma być utrzymywany oraz jak będzie wyglądała np. sprzedaż produktu czy wizualizacja naszych usług. Po zebraniu tych danych, w oparciu o pierwszy etap tworzymy makietę funkcjonalną ( więcej o makietach funkcjonalnych pod tym linkiem http://www.scepter.pl/zakres-uslug/aplikacje-www), która oszczędzając czasu i pieniędzy tworzy prototyp naszego projektu.

 

3) Etap dokładnego testowania
Posiadając gotową makietę funkcjonalną projektu mamy pewność, że w razie jakiegokolwiek przeoczenia czy błędu, możemy dowolnie ją zmieniać posiadając solidne podstawy. Na tym etapie musimy stale testować naszą aplikację/projekt weryfikując silne i słabe strony. Test UX naszego projektu w łatwy sposób możemy przeprowadzić sami, np. na podstawie zebranych informacji z punktu 1 wcielając się w 3-4 różnych scenariuszy, w których wykonamy różne działania.

 

Dobry interfejs użytkownika jest naprawdę wszystkim, a im szybciej przyjmiesz prawidłową koncepcję, tym szybciej zobaczysz stronę tętniącą życiem, która zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów.